Electra Townie 3i Art

Nu tad beidzot! Raksts par velosipēdu, samērā īpašu velosipēdu. Tas saucas Electra Townie 3i Art un izskatās šādi:

My precious

Kāpēc tieši Electra?

Made in US and A

Viss sākās tā, ka reiz vienā saulainā piektdienā Krišjāņa Barona ielā 44 atvērās jauns velosipēdu veikals ar nosaukumu “Electra Style” (viņiem ir arī lapa draugos). Tā kā strādāju netālu no šīs vietas, tad pusdienlaikā izdomāju iegriezties, lai apskatītu, kas tad tas ir par zvēru. Tiklīdz iegāju iekšā, tā velosipēdi sāka pārdot paši sevi un, ieejot dziļāk nelielajā telpā, ieraudzīju šo brīnumu. Tas mani piesaistīja ar savu izskatu un pataustot, cik maz tas sver, es nedaudz sapēros. Man Valmierā ir vecs un pasmags Dema Adro velosipēds, kuram no oriģinālajām daļām nekas daudz nav palicis – rāmis, stūre, ātrumu pārslēdzēji uz stūres un priekšējā dakša. Pārdevējs, protams, centās pierunāt nopirkt šo velo, iedodot savu Townie Balloon modeli izmēģinājuma braucienam un piedāvājot zemāku cenu. Pēc satriecoša testa brauciena aizgāju no veikala nedaudz apjucis, jo zināju, ka gribu nopirkt šo aparātu. Nedēļas nogalē dikti pētīju informāciju par to, kas tie par Electra velosipēdiem vispār ir un tieši šo Townie 3i modeli. Pienāca pirmdiena un pēc trakas nedēļas nogales es šo skaistuli iegādājos.

Kas tam ir tik īpašs?

Sākšu ar to, ka tā rāmis ir veidots tā, lai sēžot tik zemu, ka nenokāpjot no sēdekļa var ar kāju sasniegt zemi, pedāļi ir gana lielā attālumā, lai varētu ilgstoši mīties praktiski iztaisnojot kājas. Stūre ir tādā augstumā un attālumā, ka brauciena pozīcija ir ļoti ērta. Lai arī izskatās, ka tas ir velosipēds ar vienu ātrumu, tā tomēr nav – šim ir Schimano Nexus rumbiņa ar trīs ātrumiem. Braukšanai pa pilsētu ir gana.

Un, protams, ļoti ērts sēdeklis:

Very comfy seat

Pielāgošana

Pirmajā veikala apmeklējumā es veicu testa braucienu ar Townie Balloon modeli (tam ir Schwalbe Fat Frank riepas ar 2.35” diametru) un man ļoti iepatikās braukšanas komforts, ko sniedz tik resnas riepas. Nav īpaši jāuztraucas par braukšanu uz apmalēm (protams, visam ir savas robežas). Standarta Townie ir aprīkots ar 2” riepām un tādēļ pasūtīju sev Fat Frank riepas melnā krāsā, lai būtu pieskaņotas velosipēdam. Tā kā lietus pie mums parasti nav retums, tad rēķinoties ar potenciāli slapju laiku es gribēju arī aprīkot to ar dubļu sargiem, taču te bija neliela problēma – dēļ lielajām riepām tam vairs neder standarta Townie dubļu sargi, kas bija pieejami veikalā. Nācās no ASV pasūtīt Balloon modelim paredzētos dubļu sargus.

Tagad katru dienu braucu uz darbu un no darba ar velosipēdu un esmu ļoti atradinājies no sabiedriskā transporta. Reizēm braucot no darba es izmetu kādu līkumu (parasti sanāk ap 20km) pa Rīgas ielām, apskatot tādas ielas, par kuru eksistenci nemaz nezināju. Šos braucienus reizēm piefiksēju ar Endomondo servisa palīdzību.

Mans spriedums:

I really do!

trīspadsmit komentāri

2010-07-13 08:44:23 link snpz

Varēji jau arī uzrakstīt cik tad Tev viņš beigu beigās izmaksāja :P

2010-07-13 09:43:48 link Papuass

Beidziet taču vienreiz čīkstēt par izmaksām!

Pēc tam, kad aizmirstas cena, paliek kvalitāte.

Tā ir vieglāk dzīvot.

Apsveicu ar velo! Izklausās, ka esi atradis īsto.

2010-07-13 10:07:17 link aiznjemtais

shis tak bija toreiz Valmierā, kad izmetām līkumu līdz Gaujai? Tad jau raksts tiešām ar lielu nokavēšanos :)

2010-07-13 10:16:33 link Puuks

snpz – izmaksas šoreiz tiešām nav svarīgas. Galvenais ir braukšanas prieks!

Papuass – paldies!

aiznjemtais – jā, šis ir tas pats, kas toreiz bija Valmierā, tikai tad tam bija standarta riepas un nebija dubļinieku.

2010-07-13 17:10:12 link snpz

Es jau neko – saprotu ļoti labi ko nozīmē, kad izmaksas ir pofig, jo tad laikam nebrauktu ar to ko braucu :D
Aptuveni jau zinu šo ričuku izmaksas, tik domāju, ka vari jau paskaidrot arī citiem :)

2010-07-13 17:36:23 link Puuks

Standarta cena viņam vēl nesen veikalā rēgojās 260Ls. Protams, riepas maksā, dubļinieki maksā, zvaniņš maksā un lampiņas arī maksā. :)

2010-08-04 23:38:52 link g

seksīgs

2010-08-11 01:09:01 link go ninja go

zvaniņš varētu būt lopā dārgs:)

2011-03-21 15:51:50 link jeff

Купил тоже такой велосипед. Напишите пожалуйста сайт, где Вы заказали dubļu sargi. Какое у них название? Спасибо заранее.

2011-03-21 16:23:09 link Puuks

@jeff – Kad es meklēju, kur tos dubļu sargus dabūt, tad vienīgais veids bija sūtīt no ASV, tagad skatos, ka ir pieejami arī šeit

2011-03-22 10:52:14 link jeff

спасибо!но, ой как дорого выходит, около 40 лат. я тогда подожду пока они в магазе появятся. Вы еще довольны велосипедом? при переключении передач сильный стук?

2011-03-22 11:03:17 link Puuks

@jeff – Padārgi gan sanāk, jā, bet bez dubļu sargiem ir švaki. Ja nav lielās riepas, tad nevajag Balloon dubļu sargus.

Pie pārslēgšanās ir nedaudz jāatbrīvo slodze no pedāļiem, tad pārslēgšanās notiek bez problēmām. Kopumā esmu apmierināts un gaidu, kad būs labāks, siltāks laiks, kad varēšu atkal doties ielās :)

2011-03-22 14:35:29 link jeff

сегодня был в магазине, поменяли румбу, теперь все классно, а про грязевики тоже самое сказали. Ну все, я разобрался со всем. Удачи, может встретимся на дороге :)

Komentē