Tikko izdomāju joku
Vismaz man tā liekas, jo neatceros, ka būtu to kaut kur dzirdējis…
– Hello, is this the help-desk?
– Yes. How can I help you?
– Hi. I’ve got a problem. My mouse just froze!
– Well, warm her up then!
Pēdējais modes kliedziens tehnoloģiju pasaulē
Kopš kredītu pieejamības buma sākšanās, latviešu dzīves vietas standartaprīkojumā ietiplst 32 – 40” plānais televizors. Bija Plazmas laiks, tagad LCD laiks. Kas būs tālāk?
Piedāvāju – SPAZMAS TELEVIZORS!
- vairs neviena pārraide jūs neatstās vienaldzīgus
- šausmu filmās redzamās sāpes piedzīvosiet dzīvajā
- laika ziņās pasniegto informāciju izjutīsiet uz savas ādas
IR prieks
Šajā gadījumā “IR” nav latviešu valodas vārds, bet gan infrared saīsinājums. Šorīt dabuju savu no Ķīnas pasūtītu infrasarkano filtru fotoaparātam. Tas pilnībā nofiltrē redzamo gaismu un fotoaparāts uztver tikai infrasarkano starojumu. Rezultāts tālāk…
Lasīt tālāk... četri komentāriBarteris gaismas labā
Kā jau Pēteris minēja šeit, viņš iegādājās bezvadu zibspuldzes raidītāju un divus uztvērējus. Tā nu izrādījās, ka šie uztvērēji īsti labi nedarbojas ar Canon zibspuldzēm. Zibspuldze tiek palaista bezjēgā daudz reizes un uz to brīdi, kad ir nepieciešams kadrs, tā jau ir izlādējusies. Risinājums nesen parādījās strobist.com, kur bija parādīti 2. versijas uztvērēji, kas it kā māk sadarboties arī ar Canon zibspuldzēm. Tad nu mēs ar Pēteri veiksim barteri. Es pasūtīšu šos jaunos štruntiņus un tad mēs samainīsimies, jo man ir Sigma zibspuldze un tai nav nekādu problēmu darbojoties ar vecajiem uztvērējiem. Tagad tikai lielais gaidīšanas prieks, jo es jau pie saviem netikšu, kamēr nebūs atsūtīti jaunie :)
divi komentāriLiteratūra "reloaded"
Mūsdienās ne vienu vien reizi var dzirdēt vecāku sašutumu par pašreizējo izglītības sistēmu un tās (iespējams negatīvo) ietekmi uz mazajiem skolēniem, kam skolas laiks ir samērā nozīmīgs personības veidošanas laiks. Gadījās man vienreiz dzirdēt, ka ceturtās klases skolēnam domraksts esot bijis jāiesniedz datorrakstā, lai skolotājai būtu vieglāk to izlabot. Pirmais, kas man iešāvās prātā, bija “kas notiks ar rokrakstu?”, bet ne par to šoreiz runāšu. Attīstot šo domu tālāk, nāku klajā ar priekšlikumu:
Skolas programma ir nedaudz jāpamaina un literatūras stundās domraksti ir jāaizstāj ar emuāru rakstiem. Attiecīgi – skolotājiem būtu jāievirza skolēni šajā neizdibināmajā emuāru rakstīšanas pasaulē.
P.S. Toms jau pieteicās par vieslektoru jaunajā programmā.
divi komentāri