Atziņas bilžīgās

Pēdējā laikā daudz esmu domājis par fotogrāfiju. Par to, kā tā veidojas, ko var uzskatīt par fotogrāfiju un kā es mēģinu fotografēt (ja to tā var saukt). Pablandoties pa shutter.lv ārēm, sapratu, ka ļoti daudz ko vēl nezinu par fotografēšanas un fotogrāfijas kā mākslas darba pamatprincipiem. Caurskatot savas bildes, sapratu dažas svarīgas lietas:

  • Nedrīkst griezt cilvēkiem kājas nost. Vienmēr cenšos kadrējot koncentrēties uz galveno objektu un ekstremitātes neievēroju, kā rezultātā ļoti daudzi kadri ir metami tieši dēļ nogrieztiem kurpju purngaliem, vai arī no kadra izlecošām rokām.
  • Bildējot portretu, ir jāfokusējas uz cilvēka acīm. To laikam daudzi tā pat zin, bet es nezināju. Pāris dienas atpakaļ vajadzēja sabildēt visus kora Sonore dziedoņus dziesmusvētku pieteikumu anketām. Tad arī ietrennējos fokusēties uz acīm un rezultāts ir patīkams.
  • Ja ir laiks padomāt, pavērtēt, tad nevajag steigties! Vajag pateikt sev “STOP! Padomā!” Vismaz no tipiskajām kļūdām tā var izvairīties.
  • Modelis ir cilvēks, kas ir gatavs pagaidīt, kamēr tiek skrūvēti slēdža ātrumi un diafragmas atvērums, ja rezultātā bilde būs labāka.

Shutter.lv censoņu vidū reizēm atskan prātojums, ka slēdža nospiešanas brīdī rodas kadrs, kas pēcapstrādē var pārtapt par fotogrāfiju. Es tam tā pilnībā nepiekrītu. Protams, ir daudzi kadri, kuriem patiešām ir nepieciešama pēcapstrāde, lai tos varētu rādīt publiski, taču man labāk patīk ideja par to, ka katrs slēdža darbības rezultāts var rezultātā būt fotogrāfija, ja pirms tam pie tā sagatavošanas ir gana strādāts un ir sava doma tajā kadrā ielikta. Un lai tik pamēģina kāds man teikt, ka tas nav iespējams!

Kas attiecas uz ainavu bildēšanu, komentārs “tā jau labi, tikai mākoņus prasās citus” man liek iekšēji vārīties.

Tā kritiski sanāca. Par labajām lietām citreiz :)

divi komentāri

2008-02-16 01:15:35 link aiznjemtais

Tur nu es Tev pilnībā piekrītu.
Iemaldies fotoblog, tur ir tāda lieta kā fotoskola turpat webā, daudzi dažādi padomi, tehnikas utt…

2008-02-18 02:14:21 link aiznjemtais

http://www.dummies.com/WileyCDA/DummiesArticle/id-871.html
šīs lietas vienmēr der atcerēties

Komentē