Cietā diska atkarība no OS

Izklausīsies dīvaini, bet esmu novērojis sekojošu parādību: tad, kad es darbojos Mac OS X vidē, es cietā diska darbību savam portatīvajam praktiski nedzirdu. Savukārt, iestartējot datoru Windowsā caur BootCamp, cietais izdala tādu pašu (lai arī klusu) tarkšķēšanas skaņu kā senāk. Vai tiešām varētu būt tā, ka Windows veic failu glabāšanas un nolasīšanas funkcijas tā, ka cietā diska galviņa dabū šaudīties tā, ka rodas šis troksnis un Mac to dara kautkā citādāk? Protams, failu sistēmas ir atšķirīgas (NTFS pret HFS+). Vismaz salīdzinot šīs skaņas, liekas, ka windows beidz nost to cieto disku.

četri komentāri

2009-02-23 17:11:48 link Lielkuilis

Kā ar defragmentizāciju – nav pārāk liela nekārtība tajā Windows daļā ieviesusies?
Windows XP pats neko nedefragmentizē, par Mac OS X nezinu, jo ar makiem pašam nav darīšana. Windows Vista gan pēc noklusējuma defragmentizē naktī vienos.

2009-02-23 17:34:37 link cu

Cietajam diskam var pateikt, lai viņš strādā lēnāk, bet klusāk. Varbūt OSX to dara un Windows nē.

http://en.wikipedia.org/wiki/Automatic_Acoustic_Management

2009-02-23 19:26:57 link tm

protams, informāciju starp win un macos sadali godīgi – viena josla logiem, otra makam, lai abiem tiek pa gabaliņam no centra un pa gabaliņam no malām.

bet nu vispār, kēē, vistai ir sāpe ar failu kopēšanas ātrdarbību jau kopš sākumiem laikam. tā vismaz visādas spuldzes runā.

2009-02-23 19:28:16 link tm

ah, nu jā, aizmirsu pateikt, ka tās sāpes ar ātrdarbību nenozīmē, ka cietais pārējā laikā spēlē klasītes, stiepj gumiju, dauza gurķi, vai urbj monitoru. nē nē, pārējā laikā cietais droši vien skraida apkārt.

Komentē