MacRaksts

Kā jau katram normālam mac lietotājam, arī man ir jāuzraksta par to, ka lietoju mac datoru.

Esmu mac lietotājs jau 2 mēnešus. Lietoju jauno šainī-aluminum-glāsī-makbuk-pro. Kopumā esmu ļoti apmierināts ar šī datora piedāvātajām fīčām un darbību. Pateicoties tam, ka tā korpuss ir veidots no alumīnija un ekrāns pārklāts ar stiklu, tas vispār vēl ir dzīvs. Kāpēc tā? Tāpēc, ka otrajā dienā pēc iegādes es nejauši gandrīz nosvilināju māju, atstājot degošu svecīti paštaisītā plastmasas svečturītī, kas, protams, izkusa un nodega, paraujot līdzi peles vadu un uzspridzinot šķiltavas, kas stāvēja tam blakus. Šķiltavu sprādziena rezultātā izkusušas un degošas plastmasas pilieni izsmidzinājās pa visu istabu un pamatīki “aplēja” blakus stāvošo MacBook. Par laimi no alumīnija korpusa plastmasu nokasīt bija ļoti viegli un no stikla arī. Kad iedomājos, kas būtu noticis ar plastmasas kompi, īpaši labas emocijas nepārņem.

Nekad neatstājiet iedegtu svecīti dodoties ārā no mājas!

Nekad neveidojiet svečturīšus no plastmasas!

Atgriežoties pie Mac, jāteic, ka MacOSX ir ļoti patīkama operētājsistēma. Bez daudzajām līdzi nākošajām programmām ir arī pieejamas samērā daudz freeware programmas dažādiem mērķiem. Protams, par naudu nopērkamo programmu klāsts arī samērā iespaidīgs. Patīk tas, ka ir vairāki desktopi gluži kā man darbā uz Ubuntu. Un, protams, viss smuki ļurinās, lidinās. Esmu nedaudz palietojis Windows Vista, un to lietojot radās sajūta, ka visi tie vizuālie efekti noslogo kompi un ekrāni tiek ar masīvu spēku vilkti pa desktopu kā smagu kasti pa bruģi. Savukārt MacOSX efekti ir viegliņi un veikli. Vismaz rodas sajūta, ka tas nav nekāds papildus slogs uz proķi.

Viena lieta, par ko esmu ārprātīgā sajūsmā ir stikla trackpad, kura virsma ir ļoti patīkama pieskārienam un izmērs ir tik liels, ka sūdzēties nevar. Ļoti ērta fīča ir multi-touch žesti (divu pirkstu skrollēšana, četru pirkstu Exposé & Spaces, u.t.t.).

Ir cilvēki, kas sūdzas par to, ka tik ļoti spīdīgs ekrāns traucē strādāt. Tā kā ar šo datoru būtībā nestrādāju, bet lietoju to mājās parastām izklaidēm, tad neko traucējošu neesmu pamanījis. Tā kā ekrāns ir LED-backlit, tad par spilgtuma trūkumu nevar sūdzēties.

Kas vēl patīk?

  • Izmērs (plāns) un svars (2.5kg)
  • MagSafe strāvas adaptera spraudnis (grūtāk panākt kompja lidojumu no galda zemē)
  • Izgaismotie taustiņi
  • Baterijas darbības laiks (pieticīgi lietojot izdevās padarbināt 5h)
  • Sajūta, ka viss vienkārši strādā

Kas nepatīk?

  • Tas, ka ir lietas, pie kā vienkārši jāpierod.
  • Baterijas uzlādes laiks (virs 2h)

Kāpēc pirku?
Esmu secinājis, ka Apple produkcijas iegādes kritērijos “GRIBU/VAJAG” attiecība ir apmēram 9/1. Tad nu atliek vienīgi secināt, ka gribēju! :)

trīs komentāri

2009-02-10 16:50:22 link Ausha

Ņemot vērā raksta ievadu varēji to nosaukt “Projekts krematorija” vai “Žanna D Arka” :D
Bet tu zini… Pēc maza laiciņa es arī varētu uzrakstīt šādu rakstiņu :D Cerams! :-)

2009-02-10 16:59:52 link Papuass

Tas svečtura stāsts izklausās GREAT SUCCESS :)

2009-02-21 00:58:11 link guntars

stuff you dont need… but you really, really want

Komentē