Pirmā nedēļa zem Linux spārna
Nu tad tā – ir pavadīta viena nedēļa, kopš darbā nomainīju Windows pret Linux. Kā tad man gāja?
Gāja man visai jautri. Man izdevās tikai vienreiz to padarīšanu nokaut. Un tas pats bija muļķīgas sintaktiskas kļūdas dēļ. Bet ļoti ātri viss tika izlabots un atkal gāja. Šāda veiksme mani nebūtu pavadījusi, ja nebūtu zinošā Toma un varošā Pētera, jo ar saviem jautājumiem vērsos pie viņiem.
Tagad man ir četras darba virsmas:
- Code – te es daros ar kodu un visu, kas saistīts ar izstrādājamajām aplikācijām
- Fox – te es sēžu tīmeklī un attiecīgi – pārbaudu savu padarīto darbu
- Stuff – te es piedalos iekšējā ziņu sasaistē, klausos mūziku un lasu e-pastus
- Win – te man ir plānota vmware
No šīm izmantoju pagaidām tikai pirmās trīs, jo vēl nav bijusi vajadzība lietot Windows. Par laimi Ubuntu varēja nodefinēt apostrofu kā karsto taustiņu latviešu burtu iegūšanai. Pretējā gadījumā man būtu jāmācās lietot Alt, vai citus zvērus.
Tad, kad man bija Windows, tad es izmantoju noteiktu programmu RSS lasīšanai. Tagad izdomāju izmēģināt Google Reader. Atzinu par labu esam – lietošu arī turpmāk.
Salīdzinot ar manu visai seno un nepatīkamo iepriekšējo pieredzi lietojot Linux (dati pazuduši, grafiskā vide nelādējas, dators man saka, lai es viņam bakstu kautkādus tekstus, ko viņš tikai saprot), šī ir bijusi ļoti patīkama nedēļa. Mistiskā veidā viss strādā. Protams, pāris reizes ir jānokillo kaut kas, bet tā jau ir visur.
Tad tik jācer uz to labāko! ;)
seši komentāri
Vari par darba virsmaam pastaastiit? Ar ko vinjas atshkjiras? tikai ar wallpapers? Nekaadas citas izmainjas man neizdevaas veikt. Ikonas var katram ekraanam savas? (KDE)
Es vispār neko tādu nemainīju. Es vienkārši katrā no tām atveru citas aplikācijas. Tā vieglāk uzturēt kārtību.
RSSam es tomēr iesaku liferea. Es pie virtuālajiem desktopiem tā īsti tomēr vēl neesmu pieradis. Dažkārt aizsviežu prom kādu logu, lai netīšām neaizverās.
Nu jā, un no manis nekāda baigā palīdzība jau nu gan nav nākusi! :)
Karoč, turies, mērkaķi!
Arī padzīvoju kādu laiku uz ubuntu (6.06), nebij ne vainas, ka ikdienas lietotajam, vai koderim. Ja svarigas ir grafiskie reduktori, tad nu tur vel uz linux pratformas man japagaida photoshops un corel draw.