Roboti ir starp mums

Jau kārtējo rītu braucot uz darbu autobusā novēroju tādu savdabīgu ainiņu. Man vienmēr ir licies, ka pensionāri nav tā pati paklausīgākā tautas daļa un viņiem parasti ir kautkādas savas fiškas, kurām tie pakļaujas un nespēj mainīt savus ieradumus, kas tiem izveidojušies ilgā periodā. Taču jau kārtējo reizi autobusā šie vecākā gadu gājuma cilvēki mani pārsteidza ar apskaužamu paklausību.

Runa ir par jaunajiem E-taloniem. Šādi izskatās E-talona nolasīšanas aparāts:
E-talona skeneris

Augšpusē ir displejs, uz kura dīkstāves laikā rādās uzraksts “Uzrādiet E-talonu”. Un ko es redzu – tantiņa pieiet pie aparāta, izvelk no somiņas savu E-talonu un godīgi to uzrāda šim displejam. Tantiņa, protams, ir nesaprašanā, kāpēc aparāts nereaģē, bet ne uz mirkli neiedomājas šo E-talonu pavicināt zemāk, gar nolasīšanas zonu. Ja tas būtu viens tāds gadījums, tad jau man tas neliktos nekas īpašs, bet šādu gadījumu ir daudz.

Ja uz šī displeja būtu rakstīts “iedunkā blakus stāvošo”, pensionāri tikpat akli sekotu šīm norādēm?

P.S. Šodien brokastīs maizītes ar kaņepju sviestu. Rādās, ka būs krāsaina diena! :)

trīs komentāri

2009-04-21 11:40:41 link tm

tik pat akli? nu bet čalīt – kur tad lai es bāžu to ētalonu, ja ierīces “mute” ir vienā vietā, bet “ausis” pakaļā?

2009-04-21 14:26:58 link Puuks

Varbūt jāizdomā kāds ieteikums, kā cilvēkus vadīt pareizajā virzienā, lai displejs nebūtu tā aparāta daļa, kas piedāvājas “aplūkot” uzrādīto E-talonu. :D

2009-04-21 23:06:05 link kaceneens

manuprāt, šī jaunā sistēma mūsu pensionārus dara vēl sirmākus nekā līdz šim. pirmkārt, tāpēc ka, kā pensionāri izdzird kko, kas saistīts ar “e- something”, tas viņiem uzdzen paniku. otrkārt, cilvēki nejēdz, kas un kā jādara, kur jāpērk, kur un kā jāaktivizē (novērojums sab.trans.). ir baigais apjukums. vecajiem “aprātiem” vismaz bija norādes, kur darīt to. un visa sistēma kopumā nebija tik atšķirīga no pierastā. kamēr ieiesies paies laiks.
UN
tas jau nebūtu Tu, ja nebūtu kāds jociņš.es dikti sasmējos par to iedunkāšanu.

Komentē