Sabiedrības pārvalde 'n stuff
Ir man te augstskolā tāds kurss kā “Sabiedrības pārvalde”. Šo kursu mums lasa politoloģijas fakultātes vadītāja. Sākums jau bija dīvains – pasniedzēja uzsāka lasīt kursu, nezinot kāds ir mūsu zināšanu pamats par pārvaldes, politikas un citu zvēru jomām. Nu ok. Lai jau! Bet tiklīdz sākās patstāvīgie darbi, kur jālasa 20lpp angļu valodas teksta, kas ir pilns ar tikai politologiem saprotamiem terminiem. Mēģinot vienu rindkopu pārtulkot latviski arī īsti skaidrība neradās. Likās, ka tas darbiņš tikai tā pat vien, bet nē – šāds uzdevums ir uz katru nākamo lekciju, un vēl pāris citi uzdevumi, kuri visi kopā it ne maz neliekas pēc 2 kredītpunktu apjoms. Velk tā kā uz 4. Bet nu labi. Gan jau tiksim galā.
Veicot šo darbu man prātā sāka raisīties domas. Daudz saskāros ar zinātniskajiem rakstiem, kas ir akadēmiski apstiprināti un daži pat par maksu lasāmi. Lasot šos dokumentus man radās jautājums: “Kā to vispār varēja publicēt? Un kur nu vēl akadēmiski apstiprināt…” Šie raksti ir pilni ar atsaucēm uz citiem tādiem pašiem dokumentiem.
Balstoties uz to, es izdomāju salīdzinājumu starp šo “Sabiedrības pārvaldes” kursu un citiem kursiem: ja citos kursos māca, ka 2+2=4, tad šajā kursā ir tā, ka “saskaitot divus skaitļus var tikt pie rezultāta”. Tad apmēram sanāk tā, ka viens cilvēks uzraksta dokumentu ar šo teikumu. Tad citi tādi paši to izlasa, sāk aprakstīt pa vienam vārdam un teikt, ka viņi piekrīt, vai arī nepiekrīt. Tad vēl bariņš tādu pašu cilvēku izlasa šos dokumentus un vēlreiz sāk par tiem rakstīt.
Es uzrakstīšu dokumentu par to, kā koku zaļums ietekmē valdības lēmumu pieņemšanu un tad visiem, kas gribēs rakstīt par lēmumu pieņemšanu būs jāatsaucās uz manu doku un jāiepin koku zaļums tajā visā. Viss. Savu esmu pateicis!
seši komentāri
eu, no tava bloga neko nevar uzzināt par tevi, tipa vārdu. pieklājība prasa vienu rindkopu ‘about’.