Ubuntu izglāba dienu

Šodien man nācās mēģināt tikt galā ar vienu problēmu. Ir HP Pavilion portatīvais dators, kuram no rūpnīcas nāk līdzi Windows Vista Home Premium. Šis portatīvais dators tika izmantots, lai pieslēgtos pie VPNa, izmantojot LMT piedāvāto internetu caur mobilo telefonu tīklu. Šim portatīvajam datoram nobeidzās cietais disks ar daiļām krakšķošām un švīkstošām skaņām. Tad nu pirmā problēma – datoram nenāca līdzi instalācijas diski, jo rūpnīcas atjaunošanas programmatūra bija atsevišķā partīcijā uz nomirušā cietā diska. Protams, bija iespēja izveidot arī rezerves kopijas šai atjaunošanas programmatūrai, bet vai tad kāds par cietā diska miršanu pirms tam domāja? Lai vai kā – nācās nopirkt jaunu cieto disku. Un tad sākās.

Cik painteresējos pie zinātājiem, šī rūpnīcas atjaunošanas programmatūra HP servisā izmaksātu ap 60Ls. Negribot maksāt, iedomājos, ka varētu pamēģināt uzlikt Ubuntu un mēģināt to sakonfigurēt, lai tas darbotos ar Huawei E220 GSM modemu un spētu pievienoties pie PPTP VPN.

Ubuntu uzstādīšana bija ātra un veiksmīga – valoda, laika zona, klaviatūras izkārtojums, lietotājvārds un parole. Tad nāca pirmais pārbaudījums – GSM modema uzstādīšana. Pirmais patīkamais moments – pie Network Connections ir atsevišķa sadaļa Mobile Broadband. Piespiežot pogu Add, man piedāvāja izvēlēties LMT vai TELE2! Tik forši! Izvēlējos LMT un automātiski noklusētie iestatījumi tika piefiksēti. Palaboju tā kā man vajag un spraudu klāt pašu modemu. Tā kā biju pielicis ķeksīti pie Connect automatically, tad pēc maza brītiņa tika izveidots savienojum un es biju pieslēdzies ārpasaulei!

Nākamais solis – VPN. Tajā pašā tīkla konfigurācijas ekrānā Network Connections ir arī sadaļa VPN, taču tur poga Add ir neaktīva. Sāku googlēt un atradu feinu pamācību, kas man palīdzēja un ar pirmo peslēgšanās mēģinājumu veiksmīgi pievienojos VPN tīklam.

Esmu pilnīgā starā!

trīs komentāri

2009-05-27 21:26:08 link Puuks

Pagaidām tikai viena problēma, kurai neatradu risinājumu. Ja datoru ieslēdz ar piespraustu modemu, tas pie iestartēšanās pievienojas tīklam, bet katru reizi atver jaunas konekcijas izveides logu, lai arī konekcija jau ir sakonfigurēta.

2009-06-02 23:14:02 link aiznjemtais

man ar bija līdzīgi, arī vajadzēja vpn sataisīt. restartējoties atgriežas noklusētā tīkla konekcija (auto eth). tiku galā, bet es gan piemirsu jau risinājumu.

2009-06-03 08:52:39 link mx-r

Es tagad kopš ilgiem laikiem uzliku uz viena kompīša jaunāko Ubuntu un jāsaka, ka arī biju patīkami pārsteigts, jo manu PCI Linksys WiFi adapteri arī spēja atpazīt.

Komentē